Sevgi Seli Resmi Sitesine Hoşgeldiniz..
Çalışma saatlerimiz: 09:00 - 19:00
      BİZE ULAŞIN
(362) 236-0408
BİREYSEL EĞİTİM:

Sevgi Seli Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'mizde  öğrencilerimizin ve ailelerimizin ihtiyaçları göz önüne alınarak;  özel eğitim öğretmeni, psikolog ve gerekirse fizyoterapistimizle birlikte hazırlanan Bireyselleştirilmiş Eğitim Programı ile her öğrencinin ayrı ayrı hedefleri ve bu hedeflere ulaşmada yol gösteren eğitim plan ve programları belirlenmektedir.

Bireysel eğitim, her öğrencinin kişisel ihtiyaçlarına uygun olarak hazırlanmış programın uygulanmasıyla gerçekleştirilmektedir.  Bireysel eğitim ile öğrencimizin tanısı, öğrenme hızı, motivasyon kaynakları gibi birçok durum dikkate alınmaktadır. Her öğrenciye özgü oluşturulan bireysel eğitim programı, eğitimde hızlı ve verimli geribildirimler almamıza imkân sağlamaktadır. Kurumumuzda gerçekleştirilen bireysel eğitim programları alanında uzman ve deneyimli eğitmenler tarafından oluşturulmakta ve aile-okul-özel eğitim işbirliğini sağlamayı hedeflemektedir. Kurumumuzda bireye özgü oluşturulan programlar uygun ortam, uygun koşullar ve gerekli materyal desteği ile birlikte yürütülmektedir. Öğrenci ile öğretmenin birebir etkileşimi ile gerçekleşen bireysel eğitim programlarımız, hedeflenen amaçlara uzman kadromuz tarafından belirlenen eğitim öğretim modülleri ile desteklenerek devam etmektedir. Bu süreç kadromuz tarafından her öğrenciye özel takip ve değerlendirmeler ile sürdürülmekte ve öğrencimizin ihtiyaçları dâhilinde devam ettirilmesi sağlanmaktadır.

Kurumumuzda her bir öğrencimizin performansına uygun olarak hazırlanan Bireyselleştirilmiş Eğitim Programı (BEP) kapsamında:
Kavram öğretimi
Özbakım becerilerinin öğretimi
Toplumsal yaşam becerilerinin öğretimi
Günlük yaşam becerilerinin öğretimi
Sosyal hayat becerilerinin öğretimi
Psikomotor becerilerin öğretimi
İletişim becerilerinin öğretimi
Okuma yazma öğretimi
Dilbilgisi öğretimi
Okuduğunu anlama ve anlatabilme becerilerinin öğretimi
Matematik öğretimi,
gibi alanlarda bireysel eğitim sunmaktayız ve çocuklarımızın zihinsel, fiziksel, özbakım, alıcı-ifade edici dil, sosyal-duygusal gelişim alanlarının desteklenmesini amaçlamaktayız.
ADRES
Derebahçe Mahallesi. Kurtulan Sokak.
No:9  İlkadım/Samsun

İLETİŞİM
Email: sevgiseli@sevgiseli.com.tr
Telefon: (362) 236-0408

BİZE YAZIN